RECAP: Stříbrné šípy, Epizoda 30

Rekapitulace 30. epizody dobrodružství Stříbrných šípů je tady! A jak konec předchozího dílu napověděl, tentokrát naši hrdinové museli vyrazit do akce hned od začátku. Tudíž, buďte tímto varováni – pokud jste epizodu ještě neviděli, následující odstavce jsou plné spoilerů.

Po konci předchozí epizody Stříbrné šípy stály v šoku v cele s Karlem Chamberledgem a musely se vypořádat s informací, která jim byla odhalena – Karl Chamberledge, nyní už bývalý ochránce Silverbridge, je drak. Když překvapení opadlo, Chamberledge skupině vysvětlil, že Rawmight chtěl bronzového draka chránícího Silverbridge, tedy jeho, najít už dlouho. Chtěl ho přepadnout mimo město, aby ho zabil a Stříbrné město by se tak stalo snazším cílem pro něj samotného, pro piráty a jeho přisluhovače. Vysvětlil jim i to, že během Svátku mrtvých se pravidelně vydává uctít památku své zesnulé družky, během čehož ho Rawmight a jeho kultisté zajali, právě aby jim drakovu pozici odhalil, k čemuž se však přesvědčit nenechal.

Se všemi těmito informacemi se Stříbrné šípy s Karlem dohodli na plánu – on se promění na draka a zdrží Rawmighta, zatímco Stříbrné šípy vytvoří na K.O.R.D.u co největší chaos, aby zlověstného modrého draka co nejvíce rozptýlily. Následně pak uniknou k jejich lodi, Plamennému hrotu a společně opustí K.O.R.D.

A jak řekli, tak se stalo. Chamberledge se změnil do své pravé dračí podoby, Rawmight se na něj okamžitě vrhnul, draci spolu začali bojovat všude kolem ostrova a na K.O.R.D.u pro Stříbrné šípy začala obrovská honička, zabírající téměř celou epizodu.

Naši hrdinové se nejprve probojovali přes Rawmightovy kultisty, což jim ztěžoval dračí souboj, otřásající celým ostrovem. Následně se pak co nejrychleji hnali přes jednotlivá „patra“ K.O.R.D.u, během čehož se snažili po Rawmaidovi pálit, či shazovat různé podklady do moře, aby draka rozptýlili. Do cesty se jim postavila celá řada kuriozit. Dav dětí, odmítající uvolnit cestu, dokud jim hrdinové něco zajímavého nepředvedou. Chaotická pirátská stavba. Útočící koboldi sloužící Rawmaidovi. Obchodníci, zneužívající situace, aby z hrdinů dostali peníze.

Nebylo to lehké, právě naopak, ale navzdory všem možným překážkám se Stříbrným šípům nakonec podařilo dostat se na jejich loď, kde zmateného Darmona rychle informovali, že okamžitě musí pryč. Posádka zapojila všechny síly a možná i s trochou štěstí se jim podařilo nejenom K.O.R.D. na lodi opustit, ale i zachránit život vyčerpaného Chamberledge, který s jejich pomocí stále ve své dračí podobě Rawmighta skutečně setřásl.

Stříbrné šípy, Darmon a Karl Chamberledge tak proletěli mlhou obklopující K.O.R.D. do alespoň chvilkového bezpečí. Než si ale kdokoliv z nich mohl řádně oddechnout, něčeho si všimli – Dorian, který se ještě před chvílí zdál být v pořádku, ležel na palubě v bezvědomí.

  • Bude Rawmaid či kdokoliv jiný z K.O.R.D.u Stříbrné šípy pronásledovat?
  • Co se stalo s Dorianem?
  • Jak bude rada Silverbridge reagovat na Chamberledgův návrat?
  • Bude Karl Chamberledge ochotný a schopný postavit se po boku našich hrdinů Klausovi Morholdovi?
  • Zastaví se skupina nyní na ostrově Mísa a pokud ano, co je tam čeká?

To se dozvíte v dalších epizodách Stříbrných šípů!