My jsme Na tahu!

Sejde se výzkumník datové etiky, psycholog, vysokoškolská pedagožka, projektový manažer, kvalitář, režisér, studentka práv a korektorka… 

 

To není začátek špatného vtipu, to jsme my. Skupina streamerů, fanoušků popkultury, snílků, milovníků fantastiky a hlavně zarytí hráči Dungeons and Dragons – jedné z nejpopulárnějších her na hrdiny na světe, jejíž původ se datuje až do 70. let minulého století.

 

Už přes 3 roky přinášíme na vaše obrazovky pravidelný obsah týkající se her na hrdiny, ale i her deskových, karetních či počítačových. A už 3 roky jsme každý čtvrtek večer na tahu v našich dobrodružných cestách. Jakých cestách ptáte se? V začátcích koronavirové pandemie v ČR se rozhodla skupinka hráčů bavit pár desítek diváků  streamováním vlastního hraní D&D po vzoru americké skupiny Critical Role. Tak vzniklo dobrodružství s krycím názvem „Corona Role„, které se postupem času dostalo pod kůži fanouškům a následně začalo nabírat větší a větší popularitu, již pod názvem Věčné duše

Po odvysílání bezmála 40 epizod nám bylo díky spolupráci s projekty Nerdfix.cz a IndianTV umožněno přesunout se ze svých pokojů a obýváků do studia, kde jsme spolu mohli streamovat „dračák“ tak, jak ho znáte ze svých pokojů, heren a kluboven. 


Jednou ročně také již od srpna 2020 pořádáme Fest Na tahu, což je nejen festival fantastiky a her, ale také velký komunitní sraz a tradičně dějiště jedné živé epizody právě probíhající kampaně! V minulosti jsme již hráli v prostorách letního kina Háječek, biografu Kotva nebo DDM České Budějovice.


Po 2 a půl letech působení na české role-playingové scéně se nám podařilo díky neuvěřitelné a konzistentní podpoře fanoušků postavit vlastní studio přímo věnované hraní her na hrdiny. Více se o našem studiu můžete dozvědět v dokumentu na Youtube. V tomto studiu jsme rozehráli kampaň 2 v našem vlastním vytvořeném světě Geparim, která nese název Stříbrné šípy.

Současní členové skupiny

Jiras Korčák

Náčelník spolku a vypravěč pro hlavní kampaň. Vysokoškolský lektor i student. Dokáže si olíznout nos jazykem, ale nikoliv proto, že by měl dlouhý jazyk. Dračák hraje, protože svět jsou příběhy a není to o existenci draků, ale o tom, že je můžeme porazit.

Robo Sluka

Každý čtvrtek odloží měřící náčiní, aby mohl jako bojující kněží šířit dobro po Geparimu. Mimo to hraje v ochotnickém divadle a bez kafe nedá ani ránu. Nebo ráno, kdo ví. D&D je jeho oblíbená forma trávení času s lidmi, které má rád.

Endy Habrda

V kampani kouzelník Dorian, v reálném světě režisér, producent a scénárista. Povoláním snílek, který rád svoje sny uvádí v realitu a u toho rád pije dobrý čaj. D&D hraje protože je to jeho pravidelná terapie a únik z všedního dne.

Marťa Faltová

Arciučitelka na VŠ, která stejně jako její postava Effi hrozně máchá rukama a na hlasitost nepotřebuje mikrofon. V létě na Šumavě provází turisty po hradě. Dračák jí umožňuje dělat šílené věci, které by v reálném světě nemohla dělat, protože žijeme ve společnosti.

Robko Bauer

Každý čtvrtek se stává warlockem Vincenzem, po zbytek týdne hraje tetris s časovými kapacitami etických hackerů. Sbírá kartičky Magic the Gathering a deskové hry. Rolové hry jsou jeho světem neomezených možností a osvěžením každodennosti.

Káťa Slánská

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Phasellus rhoncus. Etiam dictum tincidunt diam. Quisque porta. Etiam quis quam. Nullam sapien sem, ornare ac, nonummy non, lobortis a enim. Maecenas lorem. Praesent vitae arcu tempor neque lacinia pretium. Cras elementu

Kuba Staněk

V kampani bojuje s bezprávím jako telekinetický bijec Alius, v našem světě se věnuje psychologii. Spravuje naše sociální sítě a dračák hraje, protože už léta hromadí kostky a bylo mu blbé si s nimi nezahrát. Navíc i dračák se hraje 2x8min a rozhodují koše.

Pája Barková

V kampani háže kostkami za druidku Sashu, mimo kampaň studuje právo. V oblibě má severskou mytologii, sebetrýznění u kreslených videoher a lidi, kteří ji zásobují kofolou. Dračákem dohání sociální interakce a sběratelské tendence.