My jsme Na tahu!

Sejde se výzkumník datové etiky, psycholog, vysokoškolská pedagožka, projektový manažer, kvalitář, režisér, studentka práv a korektorka… 

 

To není začátek špatného vtipu, to jsme my. Skupina streamerů, fanoušků popkultury, snílků, milovníků fantastiky a hlavně zarytí hráči Dungeons and Dragons – jedné z nejpopulárnějších her na hrdiny na světe, jejíž původ se datuje až do 70. let minulého století.

 

Už přes 3 roky přinášíme na vaše obrazovky pravidelný obsah týkající se her na hrdiny, ale i her deskových, karetních či počítačových. A už 3 roky jsme každý čtvrtek večer na tahu v našich dobrodružných cestách. Jakých cestách ptáte se? V začátcích koronavirové pandemie v ČR se rozhodla skupinka hráčů bavit pár desítek diváků  streamováním vlastního hraní D&D po vzoru americké skupiny Critical Role. Tak vzniklo dobrodružství s krycím názvem „Corona Role„, které se postupem času dostalo pod kůži fanouškům a následně začalo nabírat větší a větší popularitu, již pod názvem Věčné duše

Po odvysílání bezmála 40 epizod nám bylo díky spolupráci s projekty Nerdfix.cz a IndianTV umožněno přesunout se ze svých pokojů a obýváků do studia, kde jsme spolu mohli streamovat „dračák“ tak, jak ho znáte ze svých pokojů, heren a kluboven. 


Jednou ročně také již od srpna 2020 pořádáme Fest Na tahu, což je nejen festival fantastiky a her, ale také velký komunitní sraz a tradičně dějiště jedné živé epizody právě probíhající kampaně! V minulosti jsme již hráli v prostorách letního kina Háječek, biografu Kotva nebo DDM České Budějovice.


Po 2 a půl letech působení na české role-playingové scéně se nám podařilo díky neuvěřitelné a konzistentní podpoře fanoušků postavit vlastní studio přímo věnované hraní her na hrdiny. Více se o našem studiu můžete dozvědět v dokumentu na Youtube. V tomto studiu jsme rozehráli kampaň 2 v našem vlastním vytvořeném světě Geparim, která nese název Stříbrné šípy.

Současní členové skupiny

Jiras Korčák

Náčelník spolku a vypravěč pro hlavní kampaň. Vysokoškolský lektor i student. Dokáže si olíznout nos jazykem, ale nikoliv proto, že by měl dlouhý jazyk. Dračák hraje, protože svět jsou příběhy a není to o existenci draků, ale o tom, že je můžeme porazit.

Robo Sluka

Každý čtvrtek odloží měřící náčiní, aby mohl jako bojující kněží šířit dobro po Geparimu. Mimo to hraje v ochotnickém divadle a bez kafe nedá ani ránu. Nebo ráno, kdo ví. D&D je jeho oblíbená forma trávení času s lidmi, které má rád.

Endy Habrda

V kampani kouzelník Dorian, v reálném světě režisér, producent a scénárista. Povoláním snílek, který rád svoje sny uvádí v realitu a u toho rád pije dobrý čaj. D&D hraje protože je to jeho pravidelná terapie a únik z všedního dne.

Marťa Faltová

Arciučitelka na VŠ, která stejně jako její postava Effi hrozně máchá rukama a na hlasitost nepotřebuje mikrofon. V létě na Šumavě provází turisty po hradě. Dračák jí umožňuje dělat šílené věci, které by v reálném světě nemohla dělat, protože žijeme ve společnosti.

Robko Bauer

Každý čtvrtek se stává warlockem Vincenzem, po zbytek týdne hraje tetris s časovými kapacitami etických hackerů. Sbírá kartičky Magic the Gathering a deskové hry. Rolové hry jsou jeho světem neomezených možností a osvěžením každodennosti.

Káťa Slánská

Každý týden se ve čtvrtek vyhrabe z výtvarnických potřeb a textů k opravě, aby hrála mladičkou a křehkou Beatrice Malfier. D&D hraje, protože miluje společné tvoření příběhů a světů, obzvlášť když může vidět perfektní svět vypravěče hořet v plamenech po setkání s dobrodruhy.

Kuba Staněk

V kampani bojuje s bezprávím jako telekinetický bijec Alius, v našem světě se věnuje psychologii. Spravuje naše sociální sítě a dračák hraje, protože už léta hromadí kostky a bylo mu blbé si s nimi nezahrát. Navíc i dračák se hraje 2x8min a rozhodují koše.

Pája Barková

V kampani háže kostkami za druidku Sashu, mimo kampaň studuje právo. V oblibě má severskou mytologii, sebetrýznění u kreslených videoher a lidi, kteří ji zásobují kofolou. Dračákem dohání sociální interakce a sběratelské tendence.