RECAP: Stříbrné šípy, Epizoda 21

Připravili jsme pro vás rekapitulaci 21. epizody naší druhé kampaně, dobrodružství Stříbrných šípů! Ale pozor, tyto rekapitulace jsou myšleny pro ty z vás, co nestíhají sledovat každou epizodu, připojili se k našim divákům až později a nemají možnost předchozí díly dohnat, nebo si zkrátka chtějí připomenout co všechno naše hrdiny už potkalo. Pokud ale máte v plánu epizodu si později pustit, tak dále čtěte jen na vlastní nebezpečí, protože jak to tak bývá, rekapitulace je plná spoilerů!

První momenty třetího aktu příběhu nově pokřtěné skupiny Stříbrných šípů se odehrály v hostinci v Silverbridgy.

Naši hrdinové se probudili, když už venku svítilo jasné slunce. Ačkoliv někteří z nich byli stále rozrušení z toho, že téměř ztratili Sashu, všichni se nakonec odebrali na snídani a začali tak další den jejich dobrodružství.

Poté, co si Effi a Sasha vyměnili pár milých slov o tom, co se předchozího dne stalo, dala celá šestice hlavy dohromady a začali diskutovat nad tím, co by měli dělat dál. Padlo hned několik návrhů, od návštěvy Ronalda po výpravy do Ivywoodu, ale než se vůbec stihli všichni definitivně rozhodnout, Effi, hrající si hrotem svého stříbrného šípu, najednou zničehonic zmizela všem před očima, jako by ji předmět vcucl.

Ostatní okamžitě zpanikařili netušíc, kam se jejich kamarádka poděla a po chvíli dohadování hrot šípu přepůlili, načež se Effi opět zhmotnila přímo před nimi. Vysvětlila jim, že se ocitla uprostřed zarostlé místnosti připomínající džungli s noční oblohou a přiznala, že se tam cítila dobře, jako doma, načež se rozhodla, že šíp s pomocí nově nabité magie opraví. Při diskuzi se taktéž všichni shodli, že za tím určitě stojí Ronald a fakt, že mu Effi podle nich prakticky prodala svoji duši za záchranu Sashu.

Bez dalšího váhání skupina vyzvedla Idila a odvedla jej do Ronaldova domu. Effi jej pomocí šípu přivolala a ten pak téměř okamžitě propustil Baahira, živého, byť ve velmi bídném stavu. Džin pak Effi ještě utvrdil v tom, že skrze onen stříbrný šíp v jejím vlastnictví jsou nyní propojení, což může být výhodné pro ně oba, dokud bude spolupracovat. Pak bez dalších řečí zmizel, skupina se přivítala s Baahirem a rozhodli se vyrazit, i spolu s věčně blábolícím Idilem.

Než stihli ale byť jen vykročit z Ronaldova domu, do místnosti cosi vstoupilo. Cosi běžným okem neviditelného, cosi, co pouze Alius dokázal spatřit a okamžitě mu to připomnělo ohnivého elementála, se kterým se již utkali. Aniž by kdokoliv měl šanci reagovat, ona bytost probodla a na místě zavraždila Idila, čímž si samo sebou vysloužila okamžitý útok od Stříbrných šípů. Následoval náročný chaotický souboj, ale navzdory náročným podmínkám se skupině nakonec podařilo neviditelného útočníka odehnat pryč, ačkoliv smrtelnou ránu mu nezasadili.

Při čekání na Idilovo vzkříšení došla skupina k tomu, že se muselo jednat o bytost zvanou invisible stalker, tedy o magií spoutanou vzdušnou entitu vyslanou někam za účelem nalezení či zabití někoho či něčeho. Snad největším pozitivem onoho střetu ale bylo, že Effi pochopila, že díky jejímu propojení s Ronaldem nyní má přístup k magii, kterou následně začala, zatím nepříliš úspěšně, testovat.

Idil se skutečně po pár hodinách probral, načež se část skupiny vydala koupit mu nové oblečení a batoh, zatímco ostatní vyrazili za Chamberledgem. Ve městě zjistili, že zprávy o Bernardově zatčení se šíří, o čemž se přesvědčili na vlastní oči, když zjistili, že před věznicí již čeká připravený houf rozzuřených trpaslíků, vedených Bernardovou matkou. Navzdory tomu se skupina dostala k vojákům, kteří jim ale oznámili, že pan Chamberledge není na místě, protože odešel z města, jak to podle všeho jednou za čas dělává.

Nebylo tedy důvodu dále otálet a skupina vyrazila kočárem směrem do Ivywoodu. S vědomím, že se zastaví v místní putyce, Dhuguurii, Dori skupině nadhodil důležitou otázku – co udělat s Osaam? Po dlouhé diskuzi se rozhodli, že si s ní promluví a rozhodnou se až poté. Krátce nato skutečně dorazili na místo, kde je hned uvítali Rufiáš a Osaam. Ti jim radostně předali slíbenou peněžní odměnu a vyslechli si příběh, jak Stříbrné šípy zdolali démona. Osaam jim zase v meziřečí prozradila, že se znelíbila panu Chamberledgovi, jelikož mluvila o věcech, které on chce uchovávat pod pokličkou, jako například že podle ní je ostrov Kord majetkem draka, který je tam uctíván a pan Chamberledge s ním má jakousi dohodu. Ve výsledku ale skupina získala i informace, které je zajímali nejvíc – ujistili se, že Osaam nezabijí a okrádá pouze bohaté rodiny, které si podle ní bohatství nezaslouží, a pomáhá chudým. To ve výsledku stačilo i Aliovi a Stříbrné šípy se tak rozhodli, že nechají Osaam být, dokud se nestane něco, co by je donutilo jednat. Effi si mezitím promluvila o oběti, kterou pro ni Baahir učinil, a vyčistili napjatou atmosféru, kterou dosud nevyřčené myšlenky tvořily.

Pak ale čas na řeči pominul a když zbytek skupiny popošel jen pár metrů naproti hostinci směrem k cílovému místu, Shromaždišti. Ihned si hrdinové všimli, že je něco špatně. Uvnitř totiž ležela mrtvá Onara, místní bezdomovec, a nad ní se pohybovali tři podivné zdánlivě inteligentní bytosti s rysy goril či medvědů. Za mrtvolou také byla velká vykopaná díra vedoucí kamsi do podzemí.

Při zkoumání oněch bytostí a celkové situace to byla Effi, kdo nakonec vyprovokoval souboj tím, že rozrazila dveře, čímž zajistila, že ji obludy spatřily. Alius se ještě telekineticky na jednoho z jejich protivníků napojil, ptajíc se jej, proč zabili Onaru – odpovědí mu bylo „Nezabili, nezabili, už tu byla“, ale již nebylo cesty zpět. Souboj začal. Obludy bezhlavě mlátily kolem sebe, trhaly brnění našich hrdinů na kusy, s krví v očích bojovaly za své přežití. Už tak náročná bitva se navíc ještě zkomplikovala, když z vykopané jámy začaly vylézat další z těchto humanoidních monster. Stříbrné šípy byly dotlačeny na hranici svých sil, všichni do jednoho ze sebe museli vydat maximum, aby jedno po druhém monstra skolili a v rámci v boje ještě zasypali jámu, z níž se na ně ty krvežíznivé gorily vrhaly.

Když už se zdálo, že uspějí, že hrozbu zlikvidují bez vážných ztrát, poslední z monster se dalo na útěk. Sasha za ním vyběhla, zasáhla ho kouzlem… avšak to nestačilo. Gorila se otočila, vztek v očích. Do cesty se jí postavil Dori, taktéž sesílajíc útočné kouzlo, ale ani to nebylo dost k jejímu skolení. Gorila se rozběhla, vyskočila do vzduchu a Dori stihl jen pronést „Schovej se!“ směrem ke své sestře, než se mu monstrózní spáry zaryly do krku.

Baahir záhy reagoval magickým útokem, který konečně běsnící monstrum usmrtil. Avšak bylo příliš pozdě. Protože Stříbrné šípy mohli jen sledovat, jak vedle bestie padá na zem mrtvý i Dori.

  • Co byly ty podivné obludy zač a co tam dělaly? Kdo ve skutečnosti zabil Onaru?
  • Co přesně Gruldan chtěl, aby Stříbrné šípy v Ivywoodu našli?
  • A hlavně, je toto skutečně Dorianův konec?

Na to odpoví jedině další epizoda Stříbrných šípů.